| PublicAdmin a întrebat:

Viteza actuala este de 10Mb/s, in conditiile in care, pe alt laptop, este de 100Mb/s. De unde apare aceasta limitare? Am toate driverele up-to-date. De mentionat faptul ca primul laptop este mai bun si mai nou.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica daca procesorul are pasta termoconductoare, curata-l de praf, sterge fisierele temporare, poate e si distanta fata de router, daca esti conectat la o retea wireless.

| PublicAdmin explică (pentru anonim_4396):

Ce legatura are procesorul cu limitarea vitezei? Ce legatura au fisierele temporare? happy Vorbiti sa n-adormiti cred. Laptopul este conectat la internet prin cablu

| anonim_4396 a răspuns (pentru PublicAdmin):

Poate ca fisierele temporare nu au o importanta foarte mare, dar procesorul chiar are. Atata timp cat tu nu ai pasta termoconductoare suficienta la procesor, acesta nu poate lucra la capacitate maxima ( se supraincalzeste si creeaza acele momente in care se blocheaza ), asa ca te sfatuiesc sa verifici si acest aspect. Apropo. vorbesc din experienta proprie, deoarece eu nu aveam viteza de download.

| PublicAdmin explică (pentru anonim_4396):

N-ai nicio treaba. Astept raspunsuri pertinente!