| TheOne98 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, deci mi-am incarcat telefonul recent si cand incerc sa sun pe cineva imi spune ca : " Numarul format, nu este accesibil de la telefonul dumneavoastra mobil " si + ca am sunat la mai multi si tot nu merge chiar daca am schimbat si cartela in alt telefon. Ce pot sa fac? Am nevoie repede, pentru ca maine merg in exursie si chiar am nevoie, va rog mult... P.S - Fundaa + Vot. Multumesc Anticipat

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca ai schimbat cartela dintr-un telefon in altul si iti zice acelasi lucru, nu te gandesti ca este din cauza cartelei?
Poate ai blocat-o, sau e blocata de catre operatorul de telefonie.
Ia inlocuieste cartela.

| TheOne98 explică (pentru zdrangoi):

Si unde ar trebuie sa dau sa vad daca am blocat cartela? la Setari. dar unde mai exact?

| zdrangoi a răspuns (pentru TheOne98):

Vezi pe la Setari -> Setari telefon -> Restrictionare apeluri.
Cel mai bine rezolvi problema ducandu-te la un magazin al operatorului de telefonie de care apartine cartela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff!
Poate n-ai credit!
Du-l la reparat!
Sper ca te-am ajutat!

Sal, sal!

| Mihalachi_Andrei_1989 a răspuns:

E blocata

| gima a răspuns:

Aceasi problema o am si eu doar ca eu pot suna in tara, dar de 2-3 zile nu mai pot suna in europa, desi am minute internationale tot felul de minute nelimitat, de 3 zile incoace imi zice: Numarul format, nu este accesibil de la telefonul dumneavoastra mobil! Raspunde-ti doar care cunoasteti problema exact nu banuieli