| neanderthalfararusine a întrebat:

Apelul efectuat in strainatate este platit de persoana care a sunat sau cea care a fost sunata?

Răspuns Câştigător
| Isabelle0059 a răspuns:

De cea care a sunta. logic big grin

| neanderthalfararusine explică (pentru Isabelle0059):

Pare logic, dar eu intelesesem de la cineva ca atunci cand este vorba de apel in strainatate, lucrurile stau diferit. happy

| suntserios a răspuns (pentru Isabelle0059):

De ce ar fi asa logic? ai idee cum functioneaza roaming ul? sau macar ce e ala?

in cazul in care persoana suna in strainatate un numar aflat in roaming platesc ambii

3 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Nu e adevarat, cand a fost bunica mea in Turcia, o sunam, dar ea a trebuit sa plateasca apelul.winking