| tpu1234556 a întrebat:

Are ceva daca pun android 4.2.2 de galaxy s2 plus pe un galaxy s2 normal cu odin?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

La ce te referi prin "are ceva"? Pti sa-l upgradezi daca vrei dar o faci pe riscul tau. Nu zic ca se-ntampla ceva rau ori ceva bun.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Programul odin nu este sigur pentru ca acel android 4.2.2 o sa mearga incet pe galaxy s2 si este posibil sa ti se strice telefonul. daca vrei poti sa il upgradezi la android 4.1 prin Samsung Kies! iti instalezi Samsung kies, conectezi telefonul la calculator si o sa iti apara la Samsung kies o casuta mica in care scrie in dreapta jos upgrade si cancel si dai upgrade! in timp ce se upgradeaza nu deconectezi telefonul de la calculator, il deconectezi dupa ce se deschide telefonul singur ca daca il deconectezi in timp ce se upgradeaza se poate strica!