| AnaMariaGerman a întrebat:

Bunã! Am abonament la Telekom, cu nelimitat în rețea, 200 min/sms în alte rețele + internațional și 400MB.
În septembrie îmi expirã contractul și ãștia mi-au dat acum posibilitatea sã-l prelungesc la prețul de 9€, iar în plus voi avea 6GB de trafic lunar, nu 400MB. Însã am auzit cã la Digi ar fi oferte mai profitabile și la prețuri mai acceptabile. Nu știu ce sã fac. Aș avea nevoie de internet(cât de cât) și de mãcar 200 minute în afara rețelei pentru cã toți cunoscuții mei sunt fie în Telekom, fie Orange, fie Vodafone.
Voi ce mã sfãtuiți? E ok sã trec pe Digi(abonament) sau sã prelungesc abonamntul la Telekom?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Beneficii:

NELIMITAT convorbiri in ORICE retea nationala, fixa sau mobila
NELIMITAT convorbiri internationale in principalele retele fixe din UE, SUA, Canada si China si 3000 de minute convorbiri internationale in principalele retele mobile din SUA, Canada, China si UE*
NELIMITAT internet mobil
- viteze de pana la 21, 6 Mbps, negarantate, pentru traficul pana la 10GB in reteaua 3G
- viteze de pana la 150 Mbps, negarantate, pentru traficul de pana la 50GB - in reteaua 4G(2)
normal ca la digi e mult mai bun http://www.rcs-rds.ro/......fonie-digi

| AnaMariaGerman explică (pentru RAY):

Mulțumesc!

| RAY a răspuns (pentru AnaMariaGerman):

La digi platesti pentru fiecare sms sa stii

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Eu am abonament Digi si sunt foarte multumita! Ai net nelimitat, nelimitat mesaje si minute in retea si nelimitat minute in alte retele, insa mesajele date in alte retele se taxeaza cu 1 cent, insa poti da cateva ca abonamentul costa putin.Ai destule minute internationale si multe alte beneficii. Abonamentul este de 2 ani si daca iti doresti, acestia te vor informa si tu iti vei alege optiunea cea cu nelimitat ca cea explicata mai sus de mine.Aici e ieftin si bun, eu dau lunar 10-14 lei maxim la acestia.Meriti"a doua sansa"

| DeathIncarnate a răspuns (pentru FoxyM):

Mesajele sunt nelimitate doar in reteaua DIGI, trebuie specificat lucrul asta.

| FoxyM a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Am precizat nelimitat mesaje si minute in retea(in retea inseamna in cea care o are).

| AnaMariaGerman explică (pentru FoxyM):

Merci!

| DeathIncarnate a răspuns (pentru FoxyM):

Greseala mea atunci, nu am citit tot

| FoxyM a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Nu este nicio problema, eu trebuia sa zic in retea (Digi).O seara frumoasa!

| DeathIncarnate a răspuns (pentru FoxyM):

De asemenea!

| EmanuelStroia2003 a răspuns:

Eu am internetu parabolica de la digi si sunt forte multumit am si o cartela de internet tot de la digi *400mbps se scrie mbps MegaBitiPeSecunda sau MegaBitiPerSecond.