| POC03 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s4 i9506 si nu mi se actualizeaza androidul. Am incercat cu odin, kies etc, dar nu reusesc. Telefonul a inceput sa mearga mai greu si probabil este de vina ca nh mi se actualizeaza. Inca am androidul 4.3. Ce pot sa fac? Helppp.

9 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ai vreo versiune speciala a lui s4? Ca de obicei samsugi uita de astea. S4 are update disponibil la android 5.0

| Eastwood a răspuns (pentru LTAA):

Daca are disponibil, da-i update!

| LTAA a răspuns (pentru Eastwood):

Pai asta e problema, ca nu ii apare niciun update!

| POC03 explică (pentru LTAA):

Asta-i problema ca nu mi se actualizeaza! S4 nu este facut direct cu androidul 5.0. Trebui sa ti se actualizeze, iar al meu nu se actualizeaza

| LTAA a răspuns (pentru POC03):

Ai vreun model derivat din s4, editie speciala sau ceva? value edition?

| POC03 explică (pentru LTAA):

Ii Samsung galaxy s4 i9506 (LTE)

| LTAA a răspuns (pentru POC03):

Http://www.gsmarena.com/samsung_i9506_galaxy_s4-5542.php
mdea, apare ca are update la android 5
ai luat telefonul la abonament la vreo retea?

| Eastwood a răspuns:

Daca cei de la Samsung nu se ocupa de actualizarea lui S4 nu o sa ti se actualizeze. Actualizarea vine de la Android, nu poti forta sa se actualizeze. Mai asteapta, poate ai noroc!

| LTAA a răspuns (pentru Eastwood):

S4 are deja 5.0