| AdelinaRa08 a întrebat:

Buna, am un Samsung S9, a fost recent la reparat. Azi am observat ca nu mai am acelasi ton de SMS ("good news") si am incercat sa il schimb, dar cand intru in setări la sunete si vibrații imi scrie ca am tonul pe care il vreau eu dar continua sa sune acelasi ton de cand l-am primit din reparație. Am si restartat telefonul si nu merge. Am umblat peste tot in setari si nu am gasit nimic.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi inapoi cu el la cei care ti l au reparat, ai inca garantia la reparatia facuta de ei? Deci practic nu te mai costă nimic, mergi si roaga i sa i ti seteze ei vechiul ton de apel care era inainte.

| anonimg a răspuns:

1. Sună la service și întreabă-i cum poți rezolva problema.
2. Schimbi altă melodie, și după aceea încerci să o pui pe cea favorită.
3. Descarci melodia dorită de pe internet.

| Bizon95 a răspuns:

Ti-au schimbat telefonul big grin
si-a facut update Android-ul
ghost in the shell... VOODOO

| Crackman a răspuns:

A fost reparat pentru soft?
Daca da este posibil sa fi instalat ei ceva acolo si nu mai poti schimba.
Daca vrei poti sa ii dai resetare din fabrica si vezi daca asta schimba situatia.

| AdelinaRa08 explică (pentru Crackman):

Mi s-a imprimat cu rosu gps si mi-au rămas urmele gen butonul de search etc etc si cred ca mi-au schimbat displayul

| AdelinaRa08 explică (pentru Crackman):

Ciudat este ca daca intru într-un mesaj pot sa ii personalizez melodia si atunci merge sa pun tonul ala, da ce fac? Stau sa schimb la fiecare contact?

| Crackman a răspuns (pentru AdelinaRa08):

Atunci incearca sa l resetezi cu setarile de fabrica.
Ianinte de a face asta iti scoti toate melodiile, contacte si poze undeva safe pe un stick sau alt dispozitiv. Daca persista aceeasi problema nu stiu ce sa zic.