| AndreeaPir a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un telefon dintre Allview V1 viper si Allview P6 life.Care este mai bun?(va rog sa imi specificati de ce este mai bun)
Funda happy

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Salut,parerea mea este ca Viper este mai compact, tine mai mult bateria decat P6, in fine, P6 are dezavantajul sa fie mai mare ca Viper(sa spun asa)si din aceasta cauza bateria tine mai putin la P6, pe de alta parte P6 este un telefon de familie si este mai elegant..la capitolul camera,mi se par foarte bune ambele telefoane(la Viper,camera a fost produsa de o firma mare care se ocupa si cu producerea camerelor pentru Apple, de exemplu). difuzorul se aude tare avand amplificator Yamaha, ambele telefoane ruleaza bine aplicatiile si jocurile, Viper are procesor Quad Core tactat la 1, 2 Ghz iar P6 are Quad Core tactat la 1, 3 Ghz..deci,daca esti pasionat de jocuri, GTA San Andreas, Subway Surfers si alte jocuri cu grafica 3D iti vor merge foarte bine.dar aici nu ma refer la Real Racing 3(de exemplu), va merge cam in reluare pe ambele telefoane.un avantaj al procesorului la Viper este ca procesorul quad core de 1, 2 Ghz are o tehnologie pe 28 de nanometri..cu cat sunt mai putini nanometri, cu atat procesorul va rula mai bine si se va incalzi mai putin.(au stiut ce sa faca cei de la Allview pentru acest smartphone)..castile de la Viper sunt facute din policarbonat si cat te-ai stradui sa le incurci, nu vei putea..smartphon-ul Viper navigheaza foarte bine si foarte repede pe net, dar nici P6 nu are probleme cu navigharea.
Deci, dupa parerea mea as alege Viper V1, este mai bunicel, P6 este mai "la moda"sa spun asa, acum tu decizi care iti place!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview P6 Life, deoarece este puţin mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmland.ro/compara/4980,4474

Toate cele bune.

| FanLenovo a răspuns:

Am o sugestie de telefon pentru tine:
http://www.emag.ro/......D44FBMBBM/

il poti cauta si pe alte siteuri.

Si in caz ca nu vrei alt telefon in afara celor 2. iti dau pro pentru 1 din ele [care cred ca-i mai bun]
V1 Viper E:

Pro:
- Display 4, 5 nici prea mare nici prea mic.
-display HD
-Protectie Dragontail

Contra:
-OGS
-Bateria

Dar dintre cele 2, V1 Viper E e cel mai bun.