| adrii22 a întrebat:

mi-am cumparat ieri un telefon Samsung Galaxy Y, am solicitat serviciul web'n'walk, mi-a luat 3 euro, apoi am primit un SMS continand un link catre pagina versiunii personalizate a OperaMini pe care trebuie sa o accesezi si sa instalezi Opera Mini.insa..intrebarea e...cum as putea descarca daca nu am internet? si de ce mi se spune ca setarile nu se pot face automat de pe telefonul meu mobil? chiar nu ma pricep. ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| RoFilmeOnline a răspuns:

Uite un link care sper sa te ajute http://www.androider.ro/......smote-2110

sau alta varianta

Apasati Meniu>Setari>Conectivitate>Destinatii retea>Selectati Internet>Apasati Optiuni>Punct nou de acces>

Se va afisa:Doriti verificarea automata a punctelor de acces disponibile? Selectati Da>Selectati Date ca pachete>Nume punct de acces date ca pachete: Webnwalk >OK>Selectati Profilul Webnwalk

Nume conexiune:Webnwalk
Purtator de date:Date ca pachete
Nume punct acces>Editati si scrieti:wnw
Nume utilizator:wnw
Solicitare parola:Nu
Parola:wnw
Autentificare:Normala
Pagina initiala:http://m.webnwalk.ro
Utilizare punct de acces:Automata

Apasati Optiuni>Organizare>Modificare prioritate>Selectati Webnwalk >Prioritate 1
Reveniti la meniul principal. Apasati Meniu>Internet

| adrii22 explică (pentru RoFilmeOnline):

Esti un geniu. big grin multumesc.

| adrii22 explică (pentru RoFilmeOnline):

Am gasit iar o problema...sunt mai multe campuri de completat...chiar nu merge nimic?

| RoFilmeOnline a răspuns (pentru adrii22):

Trebuie sa completezi doar ce e mai sus. restul lasi asa nu umbli la nimic

| adrii22 explică (pentru RoFilmeOnline):

Am rezolvat. multumesc mult!

| RoFilmeOnline a răspuns (pentru adrii22):

Cu placere happy