| Cristina_Blehuiu_1995 a întrebat:

mi-am pus parola cu model si nu imi mai recunoaste modelul. Ce trebuie sa fac? sad Funda happy

4 răspunsuri:
| DragosTR a răspuns:

Daca ai uitat modelul trebuie sa ii faci hard reset. Alta metoda nu exista. Ii poti face tu hard reset sau il poti duce la service.

| Ana555 a răspuns:

Pai trebuie sa-l duci la service. Poate ti-a schimbat cineva de la scoala parola ( daca ai spus la cineva)

| Diankaa20 a răspuns:

Eu mi-am uitat modelul si am incercat sa-l pun pina am blocat telefonul. Acolo imi arata ca trebuie sa pun @mail-ul de la magazin play si parola. Eu am introdus ceea ce mi s-a cerut si am deblocat telefonul

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate vrei să zici că ai UITAT modelul :)

Bănuiesc că ai telefon cu Android :)

Te conectezi la net ( pe conexiunea de date sau prin wi-fi ) şi introduci contul/parola Google!

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la punctul 5 de la linkul următor ( pentru a face "factory reset" ) :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

Dacă NU le ştii sau sunt incorecte, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Dacă NU ştii cum, atunci precizează EXACT ce model de telefon ai şi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune.