| Madutzza98 a întrebat:

Buna, pentru ultilizatorii iPhone am o întrebare. De ce nu îmi apar notificări cu apelurile FaceTime pierdute? De exemplu dacă am Internetul dezactivat și ma suna cineva, când activez Internetul de ce nu-mi apare ca apel pierdut sau un mesaj ca am avut un apel?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cum sa apara daca nu l-a luat? Deci tu neavand internet nici nu poti primi apeluri, deci nu are ce sa apara ca apel pierdut.
Apeluri pierdute le ai cand apelul ajunge la tine in telefon.

La fel se intampla si cu telefonul, deci ai telefonul inchis si te suna cineva, cand deschizi no sa apara ca ai apel pierdut.
Eu asa stiu.
Si nu e vorba doara de iphone, cu orice telefon la fel se intampla.

| Madutzza98 explică (pentru relian):

Da, dar totuși când pornești telefonul Primești o notificare, un mesaj ceva ca cineva a încercat sa te sune. Eu când îmi pornesc Internetul de ce nu primesc acele notificări ale oamenilor care au încercat sa ma sune?

| relian a răspuns (pentru Madutzza98):

Din ce am citit asa la o aruncare de ochi,am inteles ca pe facetime nu ai casuta vocala,daca stii ce spun.
La celualr ai casuta vocala,pe care o poti activa sau so lasi inactiva. Daca este activa si te suna cineva, tu ai telefonul OFF apelul sau mesajul vocal merge la casuta aia vocala, apoi cand pui telefonul ON primesti notificare aia.

Pe Facetime nu ai casuta vocala, deci nu poate cineva sa iti lase mesaj pentru ca nu are unde intra acel mesaj ca e vocal sau ce o mai fi.
Asta e ce am citit.
Eu de exemplu am casuta vocala pe mobil dezactivata, daca cineva ma suna si am telefonul off cand deschid nu primesc absolut nici o notificare de nici un fel.Am verificat asta cand am citit intrebarea ta.

Deci este chestie ce tine de internet nu de telefon.

| Catrice a răspuns:

E timpul să-ți iei altul.

| Madutzza98 explică (pentru Catrice):

Este nou, îl am de o luna, 12 pro