| mastervio a întrebat:

Buna seara.De curand am achizitionat un LG optimus l7 p700 -Sunt multumit de telefon dar a aparut o problema. Vreau sa mentionez ca telefonul il am de mai putin de o saptamana.Nu stiu din ce motiv cateodata imi merge mai cu lag..si ma refer la jocuri cum ar fi temple run.pe youtube am cautam temple run LG optimus l7 si merge impecabil dar..la mine pe telefon imi mergecu lag..MEREU..acelas lucru se mai intampla si la deblocare..cand ramane in stand by ceva timp si incerc sa il deblochez prima data merge cu lag.si pe urma merge normal..asa se intampla si prin meniul telefonului.As dori sa stiu si eu care este problema... Oare trebuie sa mai instalez vreo aplicatie ceva? ..Ms de ajutor..Primiti funda...Cu stima Viorel

2 răspunsuri:
| MoiseIonutz a răspuns:

Asa mi se intampla si mie cateodata pe Vodafone smart 2! poate ce ai vazut tu pe net erau LG-uri rootate! dai pe google LG l7 root si vezi acolo cum se face! apropo fii foarte atent cu rootarea ca poate sa iti transforme telefonul in brick adica caramida pe traducere si trebuie sa mergi cu el la service sa iti faca aia unbrick! Sper ca am ajutat!

| mastervio explică (pentru MoiseIonutz):

Scria ceva de genu LG oprimus/swift l7.dar tot versiunea p700././/...