| HanOgHun a întrebat:

Bună, TPU!
Am o întrebare.
Dacă la un moment dat am avut și datele mobile activate și wifi-ul activat și am descarcat de pe google play doua aplicații cam de 80 MB în total iar eu sunt pe abonament și în abonament mai aveam doar 28 de mb este posibil ca la descărcarea aplicațiilor sa îmi fi consumat din mb și sa îmi fi făcut cost suplimentar sau prioritar este wifi-ul?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La unele telefoane este setata optiunea de descarcare doar cand este pe WiFi. Eu nu am setata optiunea asta dar cand am WiFi lucreaza numai pe el si nu pe date. Daca ai fost sub WiFi este posibil sa nu fi consumat nimic. Dar de ce nu verifici? La ce provider esti?

| HanOgHun explică (pentru Salontanul):

Vodafone laughing dacă eram pe altceva nici nu ma stresam. Dar la cum ii știu, șarlatani, tare mi-e frica sa nu ma trezesc cu o surpriza. Și am verificat dar nu îmi arata consumul pentru ora respectiva, presupun ca trebuie sa aștept ceva timp ca sa se actualizeze informațiile.

| Salontanul a răspuns (pentru HanOgHun):

Da. Poate de astazi chiar pana luni. Stie-i dracu'.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

De obicei prioritar este wifi-ul. Daca s-o fi intrerupt wifi-ul a trecut automat pe date pana s-a conectat din nou la wifi

| TerenteFTW a răspuns:

Wi-fi-ul este prioritar, poti vedea asta chiar tu: stai cu datele pornite si wi-fi-ul pornit, vei vedea ca acolo sus iti apare simbolul de la wi-fi ci nu 3g/h/4g etc