| Vikaa a întrebat:

am un Samsung galaxy A8 2018, dar de ceva timp imi apare ca "S-a detectat umiditate" telefonul nefiind lasat sa stea in apa,fara sa scap ceva pe el,absolut nimic, ce as putea face ca sa reusesc sa il incarc?

Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Pai vezi? De acolo se trage! Pt ca pamantul de sub camera ta e umed, nu ai ce sa faci, e un fenomen al naturii. Si la mine s'a intamplat sa se umfle lemnul de sub usa de abia o deschid. Phuaaai ce urat mai scartaie... Ma scoate din sarite. Asa e situatia, trece.
Pune'ti telul langa tine sau pe o masa.

8 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Poate ai umezeala in casa si se trage de la aia. Ai grija unde il lasi.

| LittleStef a răspuns:

V.a trebuii sa mergi la reprezentanta Samsung si daca ai garantie si nu are apa sau umpezeala inauntru, ti.l repara gratuit, aceasta problema am avut-o si eulaughing la mine a fost o eroare si s-a reparat.
Mai mult de 150 de lei nu ar trebui sa te duca ca reparatie, plus ca Samsung A8 este un telefon destul de bun, eu am A7,
Deci dap, daca ai nevoie de mai multe informatii, te ajut cu mare drag, imi lasi un msj pe Instagram, acl raspund mereulaughing
@that_littlle ((( cu doi de T si doi de L la numelaughing))))

| Vikaa explică (pentru MaryMaria333):

Eu il las sub pat cand ma culc, sta acolo pana ma trezesc, nu ma gandeam ca ar putea fi umed pentru el

| MaryMaria333 a răspuns:

Orice tel ar putea pati asa, totul depinde unde il lasi.

| Mosotti a răspuns:

A facut condens, trebuie sa te duci la firma sa ti-l faca. Cine stie ce fluctuatii de temperatura au fost, cand s-a incins, dupa aia s-a racit, si s-a umidificat in el.

| RobertIDiablo a răspuns:

Sunt prea sensibile modelele astea. Ai putea sa-l lasi intr-un bol cu orez peste noapte si sa vezi a 2 a zi daca iti mai apare ceva.

| DeeaCarmen a răspuns:

Incearca cu un feon. Sau incearca cu feva foarte subtire sa scoti murdarirea din mufa respectiva