| Byannkax3 a întrebat:

mi-am activat optiunea aia de la Orange cu net nelimitat pentru m.facebook.com si m.yahoo.com din portalul Orange m.orange.com.,ntru pe m.orange.com aleg facebook si totusi imi ia MB si mie imi spune ca am nelimitat pana pe 31.12.2013.Cum ar trebui sa intru, ca sa nu-mi mai ia din Mb, mai am cativa si nu-mi permit sa-mi pun odata la 4-5 zile credit iar si iar si iar... FUNDA!

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru acces nelimitat pe yahoo si facebook trebuie sa te asiguri ca ai setat APN "net" iar navigarea sa fie realizata cu browser-ul nativ, dupa aceea poti accesa nelimitat destinatiile din Portalul Orange m.orange.ro si din acest portal sa accesezi link-urile catre acele destinatii nelimitate.

O zi buna,
Orange Helper

| Byannkax3 explică (pentru OrangeHelper):

Cum imi setez APN "net"?
Iar browser-ul meu e cel din aplicatii, la Android, il aveam deja pe telefon [Alcatel ONE TOUCH, 918 (pasadena)]

| Byannkax3 explică (pentru OrangeHelper):

Http://www.orange.ro/....../iq/17561, am urmat toti pasii de aici... si am activat APN-ul exact ca aici, dar browswr-ul este bun? browser-ul meu e cel din aplicatii, la Android, il aveam deja pe telefon [Alcatel ONE TOUCH, 918 (pasadena)]

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti poti trimite setarile pentru telefonul tau accesand www.orange.ro/setari-telefoane.

Cu prietenie,
Orange Helper

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru acces nelimitat pe yahoo si facebook trebuie sa te asiguri ca ai setat APN "net" iar navigarea sa fie realizata cu browser-ul nativ, dupa aceea poti accesa nelimitat destinatiile din Portalul Orange m.orange.ro si din acest portal sa accesezi link-urile catre acele destinatii nelimitate.

O zi buna,
Orange Helpe