| mihainet a întrebat:

Salut tpu.Cand am activat optiunea net friends de la Orange scria acolo ca am acces nelimitat la facebook, netlog, hi5 etc doar din portalul Orange. Credeti ca daca intru de pe opera sa zicem nu mai e gratuit?

4 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Dacă intri de pe Opera trebuie să fii atent la adresa. Dacă intri întâi pe m. orange.ro cred că ar merge. Dar dacă vrei să navighezi pe alte site-uri, folosești megabitzii incluși în opțiune sau, dacă i-ai terminat ai opțiunea de reîncărcare cu 100 mb - 0, 5 euro, trimițând REFILL la același număr 321 parcă, gratis.
Succes!

| mihainet explică (pentru emmyl):

Inca ceva, daca am 3g pe telefon imi merge internetul de la aceasta optiune la viteze 3g sau nu?

| emmyl a răspuns (pentru mihainet):

Da, merge cu 3G.

| Prici a răspuns:

Nu cred ca "mai e gratuit" dar incearca sa intri de pe opera pe www.orange.ro si vezi daca iti apare optiunea activata.
Teoretic, nu ar trebui sa-ti ia din Mb dar si daca iti ia nu cred ca vei termina asa de repede 250 Mb nici daca ai android sau iOs :)
Funda? XD