| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am si eu o tableta COLORFLY G708 octa-core si are numai 8gb memorie dc nu imi instaleaza toate aplicatiile pe cardul sd. cardul e ca si cum las tine degeaba in el cand dau la stocare si selectez akolo pe cardSD nu imi instaleaza sau salveaza absolut nimic pe card

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cardul SD este pentru STOCARE externa: poze, muzica, filme, carti electronice, documente, eventual kit-uri de instalare pentru unele aplicatii.
Aplicatiile se instaleaza in memoria interna si se ruleaza in memoria de lucru.
Ca sa intelegi mai bine, iti fac o paralela cu un PC:

Memoria RAM = memoria RAM = memoria de lucru

Memoria interna = hard disk-ul, partitia C: (la windows)

Cartela SD = hard disk-ul extern de la PC