| Carina613 a întrebat:

am un telefon Allview X2 Soul mini si i-am dat resetare generala si am intrat in Magazin Play si am incercat prima oara sa descarc Facebook si am asteptat 1 minut si am vazut ca in bara unde sunt Notificarile ca langa numele aolicatiei imi apare "În pauză,, am mai incercat sa descarc mai multe aplicatii si imi aparea la fel. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te conectezi la internet prin wifi, atunci descarcarea se va efectua numai atunci cand te conectezi la o retea de date mobila.

Daca te conectezi prin retea de date mobila, atunci descarcarea asteapta sa fie efectuata prin WIFI in momentul in care te conectezi la o astfel de retea.

De aceea apare "in pauza". Descarcarea asteapta reteaua WIFI sau date mobile. Depinde cum este setat.

Verifica metoda de descarcare/actulizare a aplicatiilor din setarile aplicatiei magazin play.

4 răspunsuri:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Allview X2 soul mini care se blocheaza dupa resetare generala.Incearca sa dai si o resetare hard (din butoanele laterale) poate si sa dai si wipe cache nu doar hard reset. Daca nu se remediaza nici asa trebuie sa te duc cu telefonul la un service gsm sa il resoftezi.Sau cauta pe net flashuri pentru el.(la baza este Gionee sau alta firma nu mai stiu exact ). Daca esti din Bucuresti intra pe www.servicetelefoane.ro si sigur rezolvi problema.

| 08Yonutz17 a răspuns:

Poate ai dat la aplicatii,,,, FORTA OPRIRE ''''''

| Wipk2y a răspuns:

Actualizeaza Magazin Play

| Carina613 explică:

Multumesc Mult