| Popa_Marcel_1974_nrk5 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr Samsung s 9 plus. Exista printre telefoanele Huawei, Xiaomi un concurent acestui telefon?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Normal dracu

Daca te intereseaza strict performanta Pocophone F1 este mai rapid si decat Note 9 si costa 1.300 lei

Xiaomi Mi 9 este peste S9 la toate capitolelele

MI 9T PRO este imbatabil.S9+ este pistol cu apa DIN TOATE PUNCTELE DE VDERE! (telefonul nu este inca lansat, zilelele astea se va lansa)

HONOR V20

Mi 8 (si asta este mai bun decat S9+)

Mi MIX 3

Mi MIX 2S (1.200 lei pe ALiexpress)

OnePlus 6T

LG G7 ThinQ

Astea toate sunt mai ieftine si mai rapide decat S9+. DACA te intereseaza si celelalte aspecte nu doar performanta iti sugerez:
1. MI 9T PRO
2. Mi 9
3. Mi Mix 3

| Popa_Marcel_1974_nrk5 explică (pentru Bogdan70001):

MULȚUMESC! Cel mai tare, înțeleg că e MI 9T PRO? Huawei mate 20 pro, cum se raportează fata de Mi 9t pro?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Popa_Marcel_1974_nrk5):

Mult mai bun din toate punctele de vdere.
Si ca aspect si ca constructie si ca si performanta. Ca sa nu mai zic ca Huawei vine cu cel mai prost (din punctul multora de vdere) sistem de operare.Decat fetelor posibil sa le placa pentru ca da mult a copie ieftina iOS si este plin de cacaturi. Nu zic ca o fi MIUI de pe Xiaomi cel mai bun, dar clar peste EMUI.

Apropo daca vrei sa vezi cum este MI 9T PRO cauta Redmi K20 PRO

K20 PRO este versiunea pentru China, care este in vanzare deja.Este practic exact acelasi telefon numai ca MI 9T PRO, fiind vandut in Europa si nu in China, are soft-ul modificat astfel incat sa vina cu mai multe limbi, sa vina cu Magazin Play (care pe K20 PRO nu exista deoarece este vandut in China) si SINGURA diferenta HARDWARE intre MI 9T PRO si K20 PRO am inteles ca este ceva la viteza de internet care cica o sa fie mai buna pe MI 9T PRO

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dacă îți cumperi un Samsung din Europa sau Asia, cumperi unul cu Exynos. Adică dai banii pe un procesor slab.
În acest caz oricare Xiaomi cu Snapdragon 855 e mai bun. La fel un Huawei cu Kirin.
Dacă te gândești la un s9 plus cu Snapdragon 855 ce se vinde în SUA...alegerea e bună.
Baftă în alegere.

| gelu1970 a răspuns:

Rectific:. Snapdragon 845
S10 l-au scos cu 855.
Oricate xiaomi actual cu un 855 e mai performant.

| Alexandrionelu a răspuns:

Huawei P20 pro

| KaanNoah a răspuns:

Nu exista? S9 fiind unjuk dintre telefoanele de top

| Fllrin a răspuns:

Oneplus 6t