| George1234543 a întrebat:

Cat va tine bateria la un s6 edge? Mie mi se duce repede, cand ma trezesc il scot de la încărcat, după mai dorm vreo 2 ore si de la 100 ajung la 96, cand stau pe el se duce un procent la 2 minute, si cand ma joc si mai repede, ii normal, cum pot testa bateria?

3 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu un note 3. Incearca sa dezactivezi o mare parte din senzori, locatia si sincronizarea. Oricum nu cred ca te va ajuta foarte mult.

| iDarkness a răspuns:

Cu toate ca eu mi-am bagat nasul prin al meu, ma duce de la 7:00 pana la 23-00 si mai raman cu 15 procente. Bateria intr-adevar mica pentru bestia asta de telefon, insa si proasta utilizare afecteaza durata de viata a bateriei si in ciuda a cele spuse de Radu, telefonul asta inca bate telefoane din 2017-2018rolling on the floor). Pot sa te ajut eu cu informatii folositoare, dai un mesaj in privat.

| Antonesei_Radu_1985 a răspuns:

Telefonul a inceput sa se fie vechi, de aia ii se duce bateria asa repede.