| KinekT a întrebat:

Ce poti face pe o tableta ieftina? Exemplu :E-boda revo r80

Intrebare doar pentru cunoscatorii.Ma interesesaza ce jocuri merg pe ea. Daca se misca bine pe internet(scroll etc.)Va primi update?

9 răspunsuri:
| TOOL a răspuns:

Pai merg:
Subway
Pou
Dirt Road
Romanian Racing
Fruit Ninja
Manuganu
Dark Avenger

| KinekT explică (pentru TOOL):

Aratami un benchmark, ceva.Din cate stiu jocuri ca real racing 3 au nevoie de 1ghz dual core si powervr sgx 540.Si tu imi zici de pou?

| Danyel129 a răspuns:

Salut. Am eu o tableta E-boda revo r80 cumparata in decembrie. Merge destul de bine la jocuri adica cele care le joc eu dar cred ca merg bine si celelalte. Uneori are lag dar nu mult si isi revine rapid. Tableta mea imi face ceva fite... Nu stiu daca la toti face asa doar ca mi-e mi se blocheaza uneori (ecran negru sau in diferite culori). Cand o deschid trebuie sa o deschid de mai multe ori. Pe internet de misca bine. Nu stiu daca sa o iei sau nu. Depinde si de buget. De update nu stiu nimic. Sper ca te-am ajutat cat de cat.happy

| SorodocAnca a răspuns:

Eu am! sa stii ca merge destul de bine internetul si jocurile pe ea, e foarte practica. pe bune, nu e nici scumpa si chiar merita!

| KinekT explică (pentru SorodocAnca):

Ma intereseaza daca se comporta bine in jocuri gen fifa 14, real racing 3, asphalt 8, daca pot umbla decent pe net,

| SorodocAnca a răspuns (pentru KinekT):

Nu. la jocuri de genu nu prea ai sanse happy

| KinekT explică (pentru SorodocAnca):

Le-ai incercat tu pe tableta? Deoarece tableta are o placa grafica powerVRSGX 544mp2 iar din cate stiu este destul sa ruleze aceste jocuri.

| KinekT explică (pentru SorodocAnca):

Http://www.tabletpc579.com/2013/11/real-racing-3-for-android-tablets.html
Dupa cum poti vedea aicia cere dual core 1.2 si un sgx 540

| SorodocAnca a răspuns (pentru KinekT):

Da am incercat cateva. merge sacadat si foarte greu