| Adynutza3940 a întrebat:

Cum se pune ca ton de apel o melodie dorita la ACER LIQUID E2?

Răspuns Câştigător
| Rolland_Rus_1997 a răspuns:

Setari-sunet-sunet de apel...

| Adynutza3940 explică (pentru Rolland_Rus_1997):

Si la sunet de apel am numai ringtoneuri si nicaieri nu am o optiune sa imi aleg o melodie pe care o vreau eu

5 răspunsuri:
| Rolland_Rus_1997 a răspuns:

Atunci intra la melodii, la melodia pe care o vrei si da-i optiuni-setare ca sonerie

| Adynutza3940 explică (pentru Rolland_Rus_1997):

Nu am aplicatia '' melodii''laughing)

| AndreiCojocaruCatalin a răspuns:

Creeaza un folder nou Media IN stocare card si in Media mai faci 3 foldere noi numite Ringtones inca 1 Notificatons si inca 1 Alarms dupa ce bagi melodia preferata in folder Ringtones intri la setari, sunet si le gasesti la SIM RINGTONES. FUNDA

| Claudia_Iulia_1993 a răspuns:

Creeaza un folder nou Media n stocare card si in Media mai faci 3 foldere noi numite Ringtones inca 1 Notificatons si inca 1 Alarms dupa ce bagi melodia preferata in folder Ringtones intri la setari, sunet si le gasesti la SIM RINGTONES. FUNDA