| GabrielRazvan1982 a întrebat:

De ce mi se incalzeste telefonul in partea din spate si bateria noua se descarca foarte repede.telefonul este un LG p970. Multumesc

Răspuns Câştigător
| wr3er a răspuns:

Poate sunt aplicatii care isi fac "uptade"/stau tot timpul conectate la internet si ele iti termina bateria si forteaza procesorul de ti se infierbanta.
Incearca sa ii instalezi softul cu care vine el din fabrica sa il lasi fara cartela in el si fara nici o conexiune la internet, iar daca tot la fel face inseamna ca s-a ars ceva la el si trebuie sa iti iei altul.
Bafta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din acest punct de vedere acest telefon nu este reusit, el avand un consum mult prea mare fata de bateria cu care este dotat.

| wr3er a răspuns:

Poate ca bateria nu este originala si de asta ti se descarca foarte repede, iar in privinta telefonului poate are o problema si daca ai garantie il poti trimite in service.

| GabrielRazvan1982 explică:

Bateria este noua si originala luata de la germano s iar tel nu are garantie.ciudat e ca se incalzeste tare partea de sus.cred ca pe acolo are si procesorul.ia-m schimbat si softul de mai multe ori si tot degeaba.se incalzeste si se descarca bateria in 4 ore fara sa umblu la el.

| wr3er a răspuns (pentru GabrielRazvan1982):

Poate sunt aplicatii care isi fac "uptade"/stau tot timpul conectate la internet si ele iti termina bateria si forteaza procesorul de ti se infierbanta.
Incearca sa ii instalezi softul cu care vine el din fabrica sa il lasi fara cartela in el si fara nici o conexiune la internet, iar daca tot la fel face inseamna ca s-a ars ceva la el si trebuie sa iti iei altul.
Bafta!