| Nikolassss a întrebat:

Deci am un cablu de date de iphone 6 etc, l~am bagat in calculator si imi da eroarea " This cable or accessory is not certified and may not work reliably with this iPhone" telefonul l~am luat nou sigilat si nu am incarcat niciodata tel cu cablu fake, este pentru prima data cand l~am bagat in pc si s~a blocat, il pot debloca cumva? Funda!

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Cablul este original sau nu? In caz ca e neoriginal e certificat? Raspunsul la ambele intrebari e nu de acolo e problema. Iti recomand sa cumperi un cablu certificat e mai rezistent decat unul original.
Daca cablul e original inseamna ca e defect (cablul). Fiind nou telefonul apeleaza la garantie!

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns (pentru Nikolassss):

Dupa pret ar trebui sa fie original, desi nu se precizeaza asta nici pe site nici nu vad sa aiba sigla: Mfi. Garantie nu are? Recomand oricum unul cellara, belkin, procel care sa fie rezistent si cu sigla Mfi.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns (pentru Nikolassss):

Atunci du-l la garantie sa ti-l inlocuiasca.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns (pentru Nikolassss):

Eu am inteles, insa cel se la Orange nu are garantie? Apoi cel original mai e si el sub garantie daca telefonul e. Si fiind vorba de iphone 6 cel mai probabil are garantie.

| mont a răspuns (pentru Nikolassss):

Mare diferenta nu e intre ele, dar iti recomand sa nu cumperi niciunul din ele ca amandoua sunt prea subtiri si nu au viata lunga.