| Kiki20098 a întrebat:

E bun acest telefon?
Telefon mobil Samsung J3 2016 Dual Sim, 8GB, 4G,

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

8 GB e extrem de putin in ziua de azi, iti instalezi Facebook si inca cateva aplicatii "esentiale" plus cu ce vine telefonul din fabrica si care ocupa cel putin vreo 3-4-5 GB si nu poti sa stergi, mai faci si 100 de poze si e plina memoria, nu cumpara nimic sub 16 GB, de la 32 in sus cel mai bine.
PS: E extrem de posibil ca aplicatiile sa nu le poti pune pe card, asa ca nu te baza pe SD, mai bine putin mai multa memorie pentru orice eventualitate.

8 răspunsuri:
| DavidValeriu a răspuns:

Da,eu l-am luat si inca nu am avut probleme cu el. Calitate-pret buna!

| Alinnnstefannn a răspuns:

Telefonul a fost chiar okay cand a iesit in 2016 dar acum este foarte învechit si foarte depasit.
Sfatul meu este să nu îl cumperi.

| Aqq a răspuns:

Se spune ca tot sa explodeze daca sunt supra inarcate

Sfatul meu: E ALEGEREA TA, TU DECIZI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alinnnstefannn):

Depăsit după un an rolling on the floor)

| AlexandruMMM a răspuns:

Pai, n-ai ce sa-ti doresti mai mult de la un telefon, daca esti un utilizator obisnuit, mai ales fata ( multi baieti prefera un telefon cu un procesor mai bun, mai multi GB Ram, cum as fi eu.)
Singura ta problema ar putea fi spatiul de stocare insuficient, dar un micro SD Card este suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alinnnstefannn):

Daca acesta este foarte invechit si foarte depasit cum este, spre exemplu, J5 2015? Antic? Preistoric? Doar pentru ca nu toti ne permitem Samsung-uri din 2017 asta nu inseamna ca nu sunt bune. Eu cunosc pe cineva care are acest telefon si este multumit de el.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Eu ți-am spus că 8gb e puțin! Ți-am mai scris și la cealaltă postare! Ia-ți un iPhone 5 e mult mai bun și pe net nu iei teapa cum crezi poate! Era cel mai ok din cele enumerate la postarea aia...Dar cele cu 8gb sunt praf, îți rămâne 0, 32 doar la deschiderea telefonului.

Prietena mea are 8 gb ( J5) și are doar o aplicație și are 0, 32 Gb...Ce. ITI Mănâncă din Android.

Eu am 32 Gb și am rămas cu 24 la deschidere. Apliicatiile din telefon consum mult.

EXEMPLU: MI-am luat un Allview A5 easy acum 3 ani dar nu il mai am, și aveam o grămadă de aplicați și jocuri pe el și telefonul era de 7gb. Mai am 3gb. Chestia e că telefoane astea mănânc mult spatiu.

Dacă îți iei acest telefon cel mai bine e sa ai un card de stocare

| KenNine a răspuns:

Din opinia mea e bun.Lam scapat de la etajul 2 si nu a patit nimic.