| ILoveMusic99 a întrebat:

Hei TPU.am o intrebare pentru voi. Vreau sa imi cumpar un telefon Samsung cu wairless si cu o camera mare.As vrea sa stiu daca exista vor diferenta in Telefon android si Smart phone. Daca da, care este aceea? Incerc de mult sa aflu. Explicati-mi si cel mai bun raspuns va primi FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Vladuthz a răspuns:

Android este un sistem de operare pentru telefoane la fel cum windows este sistem de operare pentru calculatoare. Android, iOS (ala pentru iphone), BadaOS, toate astea is sisteme de operare pentru telefoane mobile, si toate acele telefoane ce au sisteme de operare se cheama smarthphone-uri. Deci un telefon cu android este un smarthphone.

PS: Camerele la telefoane nu sunt mari, toate sunt mici, eventual doar sa aiba cat mai multi megapixeli vrei sa zici laughing

| ILoveMusic99 explică (pentru Vladuthz):

Multumesc tuturor! Vladuthz stiam ca, camera trebuie sa aiba mai multi megapixeli dar nu stiam cum sa ma exprim mai bine.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Smartphone = telefon cu sistem de operare

android - sistem de operare

Te ai prins?

| RadXx a răspuns:

Pai avantajul va fi ca daca iti vei lua un tel cu wireless ai internet gratis intro anumita zona de acoperire si poti naviga gratis.Dar asta poti face si cu, cartela frog si e mult mai buna.Si dupa parerea mea smartphonu-l are android... sper ca team putut ajuta