| kariny06 a întrebat:

HELP ME.
Nu`mi mai merge cartela de Orange. Am incercat sa pun alta cartela da mergea.
Ce sa fac?
Urgent! NU vreau sa`mi pierd numarul.
DAU >FUNDA
>URGENT

6 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Cel mai probabil s-a "ars" cartela. Explicatia asta am primit-o eu cand am patit acelasi lucru. Te duci la un Orange shop cu cartela si iti da alta cu acelasi numar. Nu te costa nimic.
In cazul in care pierzi cartela si nu vrei sa pierzi nr., te duci la Orange, ei iti dau un formular de completat si daca ai avut mai mult de x euro media reincarcarilor lunare (am uitat cat), nu te costa nimic sa-ti dea alta. Daca nu treci de suma minima, va trebui sa platesti 25 sau 35 lei.
O seara frumoasa!

| RefinedStrings a răspuns:

Asta este o problema comuna la cartelele Orange, ori din cauza folosirii indelungate, ori din cauza manipularii dese. Ca sa iti tii numarul, daca esti dintr-un oras mare, trebuie doar sa mergi la reprezentanta Orange si sa le spui ce s-a intamplat, aratandu-le cartela. Daca nu, va trebui sa te deplasezi spre o reprezentanta Orange. In cel mai rau caz trebuie sa platesti echivalentul a 7 euro. Stiu lucrurile astea pentru ca acum aproximativ o luna, acelasi lucru i s-a intamplat logodnicei mele. Funda?

| detty24 a răspuns:

Si eu am fost is situatia ta nu-mi mergea cartela am bagat alt numar in telefon si mergea, du-te la Orange shop si iti da o alta cartela cu acelasi numar de telefon, deci numarul vechi il folosesti in continuare doar ca primesti o cartela noua *-*

| kariny06 explică (pentru detty24):

Si imi raman minutele valabile? Ca debea mi-am reincarcat cartela.

| detty24 a răspuns (pentru kariny06):

Da... nu pierzi nimic de pe cartela, eu am avut pe ea 7 euro si mi.a ramas creditul tongue

| kariny06 explică (pentru detty24):

Deci imi raman. E binelaughing