| tony09 a întrebat:

Mi-am luat un iphone 3g si nu stiu cum sa imi pun muzica, poze, aplicatii pe el.Va rog ajutati-ma.Multumesc

4 răspunsuri:
| meduzza a răspuns:

Aplicatiile le iei din app store iar muzica si pozele ti le pui din pc dupa ce ti-ai conectat iph-ul la pc si ti-ai luat itunes o sa iti apara "new iphone" si dai ok iar apoi in stanga o sa ai o lista cu "music, apps, photos" si dai pe fiecare, de exp "music" si iti poti pune muzica si in genul drag&drop adica sa le iei si sa le pui direct acolo. Dupa ce ai terminat dai sync. Bafta:p

| Eidriana a răspuns:

Trebuie sa iti descarci si instalezi itunes pe calculator iar apoi conectezi iphone-ul la calculator si deschizi itunes-ul. Mai departe sper ca te descurci.

| tony09 explică (pentru Eidriana):

Incerc sa imi descarc facebook si nu ma lasa

| valentino52 a răspuns (pentru tony09):

Nu te lasa pentru ca facebook nu mai merge pe 3G din cauza sistemului de operare prea invechit. Facebook necesita acum minim iOS 5 iar 3g-ul are iOS 3 maxim 4.2.1 nu ai cum sa il instalezi decat sa iei un telefon mai performant care poate suporta un sistem de operare mai avansat.