| Sabou_Gabriel_1995 a întrebat:

Am o problemă cu bateria telefonului, mai exact dacă îl pun la încărcat nu se încarcă deloc, ba chiar se consumă.
Dacă trebuie schimbată bateria, aproximativ cât m-ar costa pentru un J5?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai incearca cu un alt incarcator sau conectat la USB la un calculator.
Daca nici asa nu se incarca, doar atunci se poate pune problema bateriei.

| Sabou_Gabriel_1995 explică (pentru Bula):

Am încercat. Am jonglat cu toate incarcatoarele de Samsung şi USB-urile din casă, le-am conectat atât la calculator cât şi la laptop dar efectul este acelasi.

| Bula a răspuns (pentru Sabou_Gabriel_1995):

Mai incearca si asta: opreste complet telefonul si incaca-l oprit.
Daca se incarca complet, atunci e posibil sa fie prea multe aplicatii care consuma curent.
Acesta se poate observa si daca incarcarea isi revine dupa oprire si re-prornire (cand se opresc toate aplicatiile din memoria de lucru).

Totodata, si placa de baza poate avea problema electronica, care consuma curent excesiv de mare, dar asta se poate constata doarla service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu alt incarcator si vezi mai intai unde e problema : la incarcator sau la baterie. O baterie originala J5 costa undeva intre 80-100 lei. Vezi pe eMAG.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50 de LEI

https://www.emag.ro/......DR9SHDBBM/

| TheRealAnonim a răspuns:

Probabil nu e de la baterie, e de la incarcator, sau daca ai incercat cu altele, iti recomand sa te uiti la mufa aceea unde bagi incarcatorul in telefon, am avut si eu o problema la fel la o tableta, du-l la reparat.