| Dizomanul a întrebat:

Salut am si eu o problema cu telefonul meu. Ieri i-am dat root cu kingoroot (telefonul este Allview a6 smiley), dupa ce i-am dat root nu a mai detectat nici un sim in el. Am incercat diferite metode, unroot si apoi factory reset, hard reset simplu.Va rog cat de repede posibil un raspuns, dau funda (skype id ionut.ionut776 pe privat mesaje sau aici)

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Degeaba îi dai „unroot", rămâne setat un bit care spune că a fost root-at odată.
Trebuie rescris firmware-ul original.

| Dizomanul explică (pentru mihai69):

Pai cum?

| mihai69 a răspuns (pentru Dizomanul):

Simplu: la un service autorizat.