| Andrey_Macrineanu_1996 a întrebat:

Am și eu o problema... Puțin grava zic eu. Sa încep cu începutul. Aseară, am scapat un Samsung galaxy s7 edge în apa și am constatat ca nu avea sertarul de la sim închis complet. L-am scos, l-am șters, totul bine și frumos. Dupa 5 minute de utilizare am observat ca în fata camerei frontale sub sticla se formase un condens și după nu a mai funcționat nimic! Ecran 0, butoane 0. Dupa o perioada de nervi, l-am pus în fata feonului fiind singura modalitate rapida de uscare( îmi spuneam eu).La un moment dat, ecranul își revenise, dar în continuare butonul de Power este mort, iar când folosesc cel de inapoi o ia razna și se da comenzi aiurea în coltul din dreapta sus al ecranului.Țin sa menționez ca în momentul în care am introdus sertarul cu sim ul și după o perioada l-am scos, am observat ca era umed. Când îl băgăm la încărcat spune ca " A fost detectata umiditate. Pentru încărcare verificați portul sau încărcătorul. Acestea trebuie sa fie curate și uscate." La momentul de fata funcționează în proporții normale, mai puțin butonul de Power și cel de inapoi care da comenzi aiurea. Întrebarea mea este următoarea: Se mai poate face ceva? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Du-l la un service si nu-l mai pune la incarcat ca poti praji circuitele!

| N3OX a răspuns:

Incearca sa gasesti un replacement la ecran si inlocuiestel singur. Sigur s-au ars ircuitele.

| Andrey_Macrineanu_1996 explică (pentru N3OX):

Ceea ce spui tu este sa înlocuiesc display ul?