| MaximSpeed a întrebat:

Salut am uitat codul de deblocare a ecranului la telefonul meu pe android,ce sa fac imi cere contul de google dar nu am ramas conectat la net, va rog frumos sa ma ajutati

5 răspunsuri:
| Aniquel a răspuns:

Incearca sa-l resetezi. Ce telefon ai?

| 13kill13 a răspuns:

O solutie ar fi sa intri in "Recovery mode" si sa dai factory reset de acolo. Depinde ce telefon ai. Fiecare are combinatia lui de taste. Pentru Samsung de exemplu, apesi simultan pe butonul Off+Home, pentru HTC apesi pe Power Down+Off etc. Si fiecare marca de telefon are meniul sau...

| MaximSpeed explică:

Telefon opal 800 si cu intru in recovcery mode?

| hp8510p a răspuns (pentru MaximSpeed):

Daca iti cere contul google si il stii atunci baga-l acolo pentru ca merge si fara net sa-l deblochezi

| MaximSpeed explică:

Contul google merge dar cand il bag zice ca e gresit va rog sa ma ajutati