| Eve1 a întrebat:

Salut, am un iPhone 6, si acum ceva timp mi-a intrat in cap sa il desfac sa vad cum este pe interior, nu stiu cum am tras de partea dreapta a touch-ului si s-a dezlipit, prima data imi mergea decat jumate de touch (partea stanga a ecranului), dupa aceea m-am enervat si l-am desprins mai mult. Acum nu se mai vede nimic, pot sa ma sun, primesc mesaje, etc. Nu l-am mai incarcat de mult si acum cand l-am bagat la incarcat imi da sunetul specific ca se incarca din 5 in 5 secunde incontinuu, cand il dau pe silentios de la buton, la fel, numai ca vibreaza in loc sa scoata sunet, ceea ce este normal. Ce credeti ca este? Ofer funda, si mai multe.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai batut joc de niste bani, pe care cred ca i-au muncit parintii tai.
Du-te cu el la service si repara-l.

| AdrianVoicu a răspuns:

Du-l la un service

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Daca ai noroc, doar display-ul este afectat. Nu mai umbla in el si mergi cu el la un service iphone sa-ti schimbe display-ul, pretul este in jur de 500 ron pentru iphone 6.
Mai jos ai niste adrese pentru service iphone din Bucuresti:

http://www.service-iphone.info/......-iphone-6/

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-iphone