| Nedelcu_Edi_1999 a întrebat:

Salut am un iPhone 6 și mi-a scăpat pe jos.Telefonul nu este spart dar am o dunga albă pe ecran chiar și atunci când telefonul este stins.Stiti cumva ce poate avea deoarece doresc sa îl repar?

1 răspuns:
| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns:

Da, este display-ul mai mult ca sigur. Din păcate, costa destul de mult înlocuirea lui si nu prea merita (vreo 500 de lei daca nu ma insel). Sper sa nu fie display-ul, doar ca o dunga albă pe ecran poate sa apăra numai de la display sau de la banda care leagă display-ul de ecran.
Sper ca ți-am fost de folos, funda? c: