| MuchMore a întrebat:

Am un Samsung E2600 (pe sine) si l-am scapat ieri dimineata in apa...am scos baterie, card si SIM din el si l-am sters dupa care l-am pus in orez peste noapte si la soare azi dimineata vreo 3 ore intr-o carpa alba. Cand am pus bateria in el s-a deschis dar ecranul este in permanenta alb...am intrat in Muzica (stiam locul unde este in meniu) si imi reda fara probleme, deci telefonul merge, doar ecranul ramane alb tot timpul. Stie cineva care ar putea fi problema si cum se poate rezolva?

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Probabil a intrat apa la display.la service.

| Lykan a răspuns:

Din pacate singura rezolvare este sa mergi cu un el la un servici chiar daca ai garantie sa spunem nu se aplica atunci cand il scapi in apa va trebui sa platesti in jur de 50 de lei

| Hosa95 a răspuns:

Acum nu mai poti sa ii faci nimic, i-a intrat apa intre foliile de la display, doar la un service poti sa il repari

| alindw3 a răspuns:

Nu trebuia sa-l deschizi si sa umbli tu la el. Trebuia sa-l inchizi, sa scoti tot la el si sa-l duci la un service. Pentru 40-50 de lei il curata si-l aranjeaza. Acum, probabil ecranul s-a dus. L-ai sters tu pe la suprafata, dar daca apa a intrat in el (pe la tastatura, ecran) nu prea ai ce sa-i faci.

| MuchMore explică (pentru alindw3):

N-am umblat la el..atat cat am scos bateria si restul', nu l-am desfacut sau ceva, am sters doar unde se vedea apa. Oricum nu cred ca mai merita sa dau 50 de lei, telefonul in sine valora cam atat daca era perfect functional.

| hp8510p a răspuns (pentru MuchMore):

Si de ce ai lasat telefonul doar o noapte in orez? Trebuia tinut 5-7 zile bagat complet in orez