| SkenWell a întrebat:

Salut : As vrea sa imi schimb telefonul si nu stiu ce sa aleg dintre LG G6, Samsung S7 Edge si A8 2018.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Samsung S8, nu e asa mare diferenta de banii, a8 nu merita banii, s7 e cam expirat, de LG nu stiu nimic, dar parerea pe s8 sau s9 nu il va intrece nici un telefon vreo 3, 4 ani in viitor

| SkenWell explică (pentru RAY):

Ecranului lui LG G6 este mai bun decat al lui A8?

| RAY a răspuns (pentru SkenWell):

5.87 x 2.78 x 0.33 inches (149.2 x 70.6 x 8.4 mm) 5.86 x 2.83 x 0.31 inches (148.9 x 71.9 x 7.9 mm)
acelasi
https://www.phonearena.com/......0737,10379

| SkenWell explică (pentru RAY):

M-am referit mai mult la panou daca culorile sunt asemănătoare amoled-ului, deocamdată am testat doar A8 care din specificatii fata de G6 sunt mai slabute.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Parerea mea, de LG sa NU te atingi. Trebuia sa ramana la fabricat cuptoare cu microunde si frigidere laughing

S7 Edge am avut si pot sa spun ca este un telefon foarte bun din toate punctele de vedere. Ai putea sa iti iei S8 cum a zis RAY, dar la cat de misto e S9 cu difuzoarele alea stereo, eu asi stranfe bani pentru S9.

Pe de alta parte, A8 e mai ieftin in service. Spre exemplu, daca spargi sau chiar sgarii ecranul unui S8 (cum am facut eu de atent ce sunt happy ) se schimba numai impreuna cu displayul. Asta costa o gramada. Vreo 300-400 de euro adica vreo 1000 si ceva de roni. Pe banii aia iti iei un A8 aproape. Oricum, dupa parerea mea A8 sau mai bine zis seria A si J de la Samsung nu sunt stralucite. Sunt insa mult mai ieftine.

Bafta! happy

| Ana1687 a răspuns:

Eu iti recomand Samsung S7

| marianmrk03 a răspuns:

Iphone X