| Alexanderr1f a întrebat:

de o săptămână mi-am cumpărat un Lenovo a 5000, are bateria de 4000 miliamperi. La informații despre baterie zicea ca se încărca complet în 3 ore, mie abia dacă mi se încărca în 9 ore. La setari > baterie îmi arată ca mai sunt 17 ore pe baterie, la 49 %. La un prieten la 23 % îi arată ca mai ține 2 zile și ceva. Telefonul este nou, încărcător original și baterie originală, totuși de ce se încărca așa greu?

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Tu cred că ai probleme cu bateria. DAcă este nou acel Lenovo a 5000 du-te cu el la service și explică-le. Nu e normal deloc, trebuia în 3 ore exact cât spune producătorul. Posibil să ai un acumulator stricat.