| Bodnar_Bogdan_2000 a întrebat:

Salut mi.am pierdut ieri telefonul mobil si nu aveam activat nici gps nici wi.fi,nu stiu nimic la el stiu doar numarul de telefon
este vreo posibilitate s il pot gasi doar cu numarul?
va rog ajuta.ti.ma

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cel mult poti sa suni la firma de telefonie si sa il blochezi prin imei. Asa nimeni nu o sa-l mai poata folosi ca telefon. trebuie sa dovedesti ca tu esti proprietarul de drept si sa ai cutia telefonului ca sa ai IMEI cand ti-l cere.

| Ensiferum a răspuns:

Nu prea ai posibilitati, daca e cu Android si sti contul de google ar fi o portita.

| Bodnar_Bogdan_2000 explică (pentru Ensiferum):

Android este, dar nu știu nimic din el, știu doar numărul

| AndreiDV12345 a răspuns:

Deci poti pentru prima data sa incerci sa ii contactezi pe cei de la Android pentru ca te vor ajuta chiar daca aproape nimeni nu crede sau nu stie asta. Trebuie sa le dai niste informatii printre care si adresa de mail si ei iti pot trimite toate datele din telefon pe email si dupa sa stearga tot din telefon pentru a iti proteja datele. Mai departe ei pot incerca sa gaseasca dispozitivele la care esti conectat. A doua este daca in telefon mai e cartela ta in el nu mai stiu de unde sa iti dau link-ul dar exista un link care it trimiti prin SMS si daca persoana doar deschide conversatia din telefonul tau, telefonul tau iti va trimite inapoi fara ca aceasta pesoana sa stie, locatia unde se afla. Bafta daca pot sa te ajut cu ceva da-mi mesaj?