| b3nNy07 a întrebat:

Salut,
Mi-am scapat telefonul in wc acum cateva zile, l-am defacut rapid am scos bateria l-am pus la uscat circa 2 zile dupa am incercat si nu pornea. L-am desfacut am curatat tot dar tot nu porneste.Am incercat sa-l incarc fara baterie dar tot nu a pornit... Nu stiti aproximativ cat m-ar costa reparatia, tinand cont ca telefonul nu a stat mai mult de 5 secunde in apa de la toaleta.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, s-a produs un scurt-circuit, e posibil să se fi ars placa de bază...

Eventual să-l duci la un Service; costul este în funcţie de defect.

Toate cele bune.

| b3nNy07 explică (pentru bursuc001):

Aproximativ cat?

| bursuc001 a răspuns (pentru b3nNy07):

Depinde de defect...

Dacă-i "dusă" placa de bază, în general, nu mai merită reparat ( acum depinde şi de model ).

| CatalinaKaty06 a răspuns:

Du telefonul la un specialist!

| CatalinaKaty06 a răspuns:

Scuze, acum am citit mai atenta intrebarea.
Costul ar ajuge undeva la 50 ron