| Dany_Danutz_1998_pMb3 a întrebat:

am o intrebare am un Samsung galaxy S si am incercat sa ii fac rootin timpul root-uli s-a deconectat din greseala. apoi s-a sting dupa ce il aprin acum imi arata un telefon pe ecran si un calculator si intre ele o linie punctat si un semnul exclamari intr-un triunghi galben! am incercat sa il conectez la pc iar nimic nu stiu ce sa ii fac ajutati-ma! multumesc sad

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acum NU mai ai ce să-i faci DECÂT să-l duci la un Service şi să SPERI că o să-l poată resofta!

Toate cele bune.

| untu a răspuns:

Semnul exclamarii intr-un triunghi galben inseamna ca e o problema de avarie,poate fi de la semnal sau acces limitat Deci a aparut o problema cu software si sistemul de operare,nu va trebui decat sa le duci la magazinul de unde l-ai cumparat tablet si spui vanzatorului ca ai o problema cu conexiune cu softul sau cu sistemul de operare,dar trebuie sa ai la tine ambalanjul, certificat de garantie, bonul fiscal de cumparare a tabletei, buletinul de identitate, vanzatorul va verifica, va xeroxa si va tocmi actele si va trimite tablet la specialist spre reparare si resoftware gratuita! Multa sanatate si bafta!

| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Nu stiu exact ce s-a intamplat acolo. Presupun ca sa il conectezi din nou la pc si sa reiei procesul sa vezi daca merge. Incearca sa cauti Samsung Galaxy S unbrick pe google sau cauta pe xda developers pentru rezolvari.

| Pustiul551 a răspuns:

Iti spun eu ce ti s-a intamplat, ti-ai brickuit telefonul, adica e caramida nu ai ce sa faci cu el. mi l-am brickuit si eu acum cateva zile, cauta pe internet soft bricked si ai sa te lamuresti tongue. ce se intampla de fapt. adica nu poti face nimic pe el in cearca daca poti sa intri in modul de download si conecteazal cu USB'u la pC dupa care incearca sa iti bagi softul pe telefon folosind programul Odinwinking. sper ca te'am lamurit. efectiv nu ai soft pe telefon asta e tongue