| Anonim1900 a întrebat:

Am un iphone 5, si nu stiu daca e bine cat ma tine bateria sau nu, dar mie mi se pare ca tine foarte putin, deci acum am 23% si telefonul meu este cu ecranul aprins de 3 ore si 45 de minute si ins standby are 5 ore si 34 de minute, deci cam 4 ore ma tine cu ecranu aprins si in standy poate mai mult de 5 ore... e bine? deci seara il scot de la incarcat inainte sa ma bag la somn are 100% si dimineata mai are vreo 92% sau ba chiar 87% si de la 07:00 pana pe la 14:00 ajung cu bateria si pe la 10% ba chiar sa mi se inchida 0% ce parere aveti? trebuie alta baterie?

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Eu iti sugerez la lasi mobilul sa ramana fara bateria adica pana se stige, eu asa fac si nu am probleme, probabil acea persoana a folosit exagerat de mult mobilul, poti cumpara o baterie noua, nu cred ca costa mult.

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E cam putin. Eu daca nu umblu cu el dupa 3 ore, imi ramane tot 100%. In primul rand opreste netul cand nu l folosesti Wifi si Date celulare si apasa de doua ori pe buton, asa o sa iti apara toate aplicatiile deschise si impinge-le in sus sa le inchizi. Asa ar trebui sa iti tina mai mult. Daca ma joc incontinuu si pe mine ma tine doar cateva ore, dar cu o utilizare normale, dat sms, vorbit, eventual ceva aplicatii, dar nu incontinuu tine si doua zile.

| Grimmjow69 a răspuns:

Incearca sa dai luminozitatea ecranului la minim, probabil ai vreo animatie care consuma mult din baterie, sau probabil ai vreo aplicatie care este mereu in alerta cum ar fi antivirusul sau CleanMaster.Incearca sa reduci cat mai mult din aplicatiile acelea.

| Anonim1900 explică (pentru Grimmjow69):

Pai am
inchise toate aplicatiile si etc... sad

| Grimmjow69 a răspuns (pentru Anonim1900):

Atunci probabil bateria e de vina, incearca cu o alta baterie.

| Anonim1900 explică (pentru Grimmjow69):

Da pai asta ma gandeam si eu, eu l-am
cumparat de la cineva si probabil acel cineva nu a stiut cum sa il
incarce corect! :d telefonul se incarca de la 5%-10% pana la 100% apoi cand are iarasi 5-10% se baga la incarcat ce parere ai e bine asa? oricum o sa iau baterie noua

| Anonim1900 explică (pentru Grimmjow69):

Am inteles Multumesc frumos de sfaturi!

| Grimmjow69 a răspuns (pentru Anonim1900):

Eu iti sugerez la lasi mobilul sa ramana fara bateria adica pana se stige, eu asa fac si nu am probleme, probabil acea persoana a folosit exagerat de mult mobilul, poti cumpara o baterie noua, nu cred ca costa mult.

| PopAdrian a răspuns:

Apasa de doua ori pe butonul Home ca sa iti apara bara aia de jos si apoi elimina toate acele aplicatii: acelea sunt aplicatiile active care iti mananca inca din baterie, chiar daca nu sunt pornite. Ele sunt in stand by. Sincer, te tine cam putin. Am avut si eu iPhone si il incarcam cam tot a doua zi, nu chiar asa des. Spor!

| Vasile_Nelu_1985 a răspuns:

Poate e clona