| SteFFz99 a întrebat:

Merita sa comand un telefone (Samsung Galaxy S II Plus) prin curier de la magazine mai ieftine decat Vodafone sau Orange etc? Adica este sigur? Primesc telefonul original sau o copie? Primesc pachetul sigilat de Samsung?

Plus: Cand vine curierul la usa, pot deschide pachetul de fata cu el sa vad daca este totul perfect eventual sa pornesc telefonul sa vad daca merge?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, aş zice că Samsung Galaxy S2 este puţin mai performant dpdv tehnic ( decât Galaxy S2+ ).

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......05_167.php

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=5213

Apoi, DA, se MERITĂ să comanzi telefonul online, de la un magazin mai iefin - dar, să ALEGI unul care are publicate datele de identificare : adresă/sediu, nr Reg. Com., etc.
Verifici şi Condiţiile de achiziţie/plată...

La o firmă serioasă primeşti pachetul original sigilat, în cutie + Factură + Garanţie.

Iar după ce-l plăteşti, îl poţi VERIFICA în prezenţa curierului şi, dacă are defecte sau "probleme", atunci îl poţi returna firmei vânzătoare ( pe loc, prin acelaşi curier; sau în 10 zile lucrătoare ).

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

S2+ e mai prost decat s2 mai bine l-ai lua pe s2 simplu

| Tavy100 a răspuns:

Pai ai putea sa mergi direct la ei la magazin sa ii cumperi. Telefonul va fi original. Daca il iei prin curier e 100% sigur.
Cand iti vine la usa tu il poti lua sa te uiti la el ( cu conditia sa fie platit), iar daca nu merge ii ceri curierului socoteala.

Dupa mine cel mai bine e sa il iei de la Flanco sau Media Galaxy ( magazine) si acolo il scot ei din cutie daca le ceri si te lasa sa il tastezi.

| strangesura a răspuns:

Depinde de unde. Insa fii sigur ca nu vei primi un fake de la eMAG sau cel.ro. alege niste magazine care sunt deja cunoscute, cum sunt cele de mai sus. Pachetul este sigilat atat timp cat ai citit de pe site ca este, iar daca nu e, fa o reclamatie. Nu cred ca este vreo problema daca deschizi pachetul in fata curierului, dar nu cred ca il mai poti returna daca nu ai primit ce ai comandat