| Devylgreen a întrebat:

Merita sa fac o schimbare de la un Samsung Galaxy j6 2018 la un Xiaomi Redmi Note 5?

19 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câșigi 0.3 inch in plus la ecran. Mai dai bani pentru asta?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Catiga perfromante de 2 ori mai bune, gandesti cu curul?
J6+ scoate in Antutu abia 50.000 laughing))))))))))))) IN 2019! Este un pisat

| Devylgreen explică (pentru sierra1):

Păi 120k puncte în antutu vs 60k puncte pe j6. Eu zic ca merita, no?

| sierra1 a răspuns:

Nu aș face schimbul ăsta de nici o culoare. Nu merită nici un sfanț, compară și tu. Vrei să-ți iei un chinezism in locul unui brand consacrat? Be my guest/
vezi aici:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9203&idPhone2=8959

| anonimg a răspuns:

Eu am Xiaomi Redmi Note 5.
La cameră este slab; nu știu ce cum este j6.
Eu aș lua un pocophone p1:
https://www.pcgarage.ro/......ite-black/

Sau aș aștepta Xiaomi Redmi Note 7.
Dar pocophone p1 ar fi grozav.

| Devylgreen explică (pentru anonimg):

Camera nu ma intereseaza. Cum se descurcă bateria? Cat te tine?

| anonimg a răspuns (pentru Devylgreen):

Bateria tine aproximativ 8-9 ore de utilizare intensa. Tine si mai mult daca inchizi aplicatiile care nu le folosesti la momentul acela (cum ar fi gps).
Dar ca orice baterie, puterea ei scade dupa utilizari (incarcari si descarcari) intense. Dar tine foarte bine.
Si nu are NFC.
Poate o sa apara si la noi Samsung M30: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m30-9505.php
Dar mi se pare totusi scump. La acelasi pret as lua pocophone1 care este cu mult mai bun.

| anonimg a răspuns:

Daca iei Xiaomi redmi Note 5, sa cumperi folie de sticla pentru Xiaomi Redmi Note 5 PRO, ca altfel nu se potriveste la gauri.
Eu am cumparat 2 de aici:https://www.temperedglass.ro/folie-sticla-xiaomi-redmi-note-5-pro
Prima pentru note5 nu s-a potrivit. A doua a fost pentru note 5 pro si s-a potrivit.

| StrongHeart a răspuns:

Mai bine treci la un Galaxy j8

| StalkerSoul a răspuns:

Da. merita ai multe plusuri la performanta

| Drsss a răspuns:

Nu pot sa inteleg cum sa renuntati la Samsung pentru jegul asta de firma "xiaomi" de care au auzit maxim 1000 de oameni.

| Drsss a răspuns:

Am citit, posibil astia de la xiaomi le au dat la fiecare 100 de lei sa zica ca sunt telefoane bune... eu dupa antutu asta nu m-am luat nicoiodata, si asta e o prostie...dar ce sa le faci, pentru ei xioami si i hunt sunt cele mai bunelaughing

| sierra1 a răspuns (pentru Drsss):

A nu uităm de alde Oppo - vârf de lance

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Drsss):

Logica de roman inchis la minte...

| Drsss a răspuns (pentru Bogdan70001):

Usor sa nu iti ia chinezaria foc laughing

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Drsss):

Ba eu nu am auzit de telefon XIaomi care sa ia foc dintr-o data, dar de SAmsung am auzit...Cand au pus in productie de 2 ori acelasi model si ambele explodau...mda
Asta arata cat de prost informat esti.Eu nu vobresc cu oameni atat de inferiori...

| dbigiu84 a răspuns:

Xiaomi Redmi Note 5 are ecranul cu aproximativ 1 cm mai mare ca j6, bateria dureaza mai mult, in schimb la performanta Samsung Galaxy j6 este mai performant avand si o camera putin mai buna.
Este alegerea ta daca dai 850-900 de lei pentru baterie si ecran avand o performanta mai slaba. Dupa pret calitate j6 e recomandat si o schimbare ar fi numai pe minus.