| Goddessss a întrebat:

Salut!
va rog ajutati-ma!
eu am 2 telefoane, unul care l foloseam sa ascult muzica si cel principal.
azi l am băgat in priza pe cel care nu prea l foloseam si nu am observat nimic neobișnuit.
după ce l am scos mi-a apărut ceva de genul"the user' s data partition has crashed. please choose an action"
1)factor data reset
2)restart
la început l am închis si l am repornit.
a apărut aceeași chestie.
după i-am dat restart la fel.
după resetarea din fabrica același lucru.
aveți vreo idee ce se întâmplă?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Hard reset este mai mult decât o resetare la setările din fabrică.
Hard reset se face numai din butoane și numai când telefonul este stins complet.
Găsești pe Google combinația de butoane pentru hard reset. Aceasta este la fel pentru toate telefoanele cu android.

| Dddonkey a răspuns:

Cred ca tocmai ce ai provocat o noua criza economica...

| Goddessss explică (pentru Dddonkey):

Hai pe bune acum...

| Dddonkey a răspuns:

Ai incercat hard reset? Ai scapar ceva apa pe el? Nu ai asigurare?
Despre ce brand de telefon vorbesti?

| Goddessss explică (pentru Dddonkey):

Un Huawei y... nu mai știu cum
il am din 2017, garanția nu mai e valabila.
habar nu am dacă am scăpat ceva pe el. sunt m m c sigura ca ieri nu avea nimic.
ieri am ascultat muzica de pe el, azi l-am pus la încărcat fără sa ma uit pe el, când sa l iau au apărut minuniile alea. ciudat.

| Goddessss explică (pentru Dddonkey):

Da am încercat până si resetarea din fabrica si când il deschid tot apare chestia aia ca sus

| Dddonkey a răspuns (pentru Goddessss):

Am incercat sa gasesc ceva solutii online dar multa lume se plange Huawei G6, par a fi probleme destul de des intalnite.
Dar ai putina rabdare poate se trezesc expertii si o sa fie o solutie, daca nu macar ai al 2lea telefon cel putin. Succes!

| Goddessss explică (pentru Dddonkey):

Exact, dar păcat de el.
efectiv pentru o chestie atâta de dubioasa, asa random.
nu ma foloseam tare mult de el, dar când ascultam muzica sau celalalt era la încărcat ma uitam la el.
acum ciuciu.
noroc cu o tableta.
si aia vai de capul ei