| ȘtefanF21 a întrebat:

Aș avea și eu o întrebare, poate sunt persoane la Digi sau care au cunoștințe în legătură cu întrebarea! La abonament Digi rural nelimitat, când se face resetarea pentru viteza de net 4G? Pot afla cumva? Mulțumesc! Știu că dacă dai la *111# apoi 6 îți spune o dată doar că e cu o lună înapoi! Gen dacă dau acum nu îmi apare când s-ar reseta, ci arată ceva de genul,, dată resetare semnal pe data de 5 a 11-a! Știți cumva vreo metodă? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Telefon la *777 si intreaba acolo este GRATIZ, insa trebuie sa te descurci sa ajungi la un operator, prin meniul lor de robot telefonic, care e cam stufos, si contra-intuitiv

sau intrii pe *111# in fiecare zi pana vezi resetarea

daca trimiti un sms la 700 gol sau cu orice in el, mai primesti niste informatii, ori daca ai consumat ceva si brusc devine 0 sau foarte putin, inseamna ca s-a resetat

NU au date exact fixe, poate sa fie pe 5, 15, 25, etc. eu am doua numere si pe unul am 5 si pe altul 25

| Eteda a răspuns:

In fiecare luna pe data de 10

| ȘtefanF21 explică (pentru Eteda):

WoW, tocmai pe 10? La toți utilizatorii?

| Eteda a răspuns (pentru ȘtefanF21):

Mai sunt 5 zile. Da. La toti