| Costy370 a întrebat:

Vreau sa imi trag internet prin cablu. Intrebarea este daca il pot cupla la un router ca sa il folosesc si de pe telefon si de pe PC?

Răspuns Câştigător
| CiocolataCuOreo a răspuns:

Da, dupa ce pui prima mufa de net in router si mai este nu stiu ce mufa de bagat in router sa.ti apara pe pc un site de la router acum depinde de router daca e Tenda, Tp Link sau Netis. Si acolo o sa.ti apara ca si cum te.ai conecta cu numele admin, iar o sa.ti apara unde sa scrii parola si parola e tot admin. Dai next si dupa o sa.ti apara unde sa scrii IP cablului si parola de la cablu. Iar in jos o sa.ti apara sa.ti scrii o parola la router gen Ex:123456789. Eu ti.am zis cum este la mine pentru ca eu am router Tenda, dar sper ca pasii sa fie aproape asemanatoare.

2 răspunsuri:
| romarios70 a răspuns:

Da se poate.

| Costy370 explică (pentru romarios70):

Imi expici te ro ce trebuie sa mai cumpar suplimentar