| DragonLore a întrebat:

Ca Sa devin pe un rank mai mare trebuie sa:Am mai multe puncte,sa am mai multe raspunsuri, sau sa am mai multe raspunsuri castigatoare

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ca să avansezi în topul userilor şi să ai un rank cât mai bun ( MIC ), trebuie să acumulezi cât mai MULTE puncte!

"10. Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sa raspunzi sa fi activ si asa vei primi puncte, apoi daca raspunzi la intrebarile oracolului, primesti puncte care iti sunt adaugate la profilul tau, daca ai raspunsuri de calitate, primesti fundita si 100 puncte
Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici.
extras din blog TPU
Craciun fericithappy

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Pentru a creste in rank iti trebuiesc mai multe raspunsuri.
Raspunsurile sunt cele mai importante mai importante si de cat funditele.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a avea un rank mai bun trebuie sa ai toate acele lucruri, sa ai multe raspunsuri si multe raspunsuri castigatoare, care implicit iti aduc si un punctaj mare.
''10.Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10
''28.Unde pot vedea rank-ul utilizatorilor?
Topul utilizatorilor TPU este disponibil in sectiunea Comunitate sau aici http://www.tpu.ro/useri.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#28

| LeMousiqe a răspuns:

Hei happy.
Pai tot ce faci pe TPU e important, mai important e sa ai raspunsuri decat fundite happy.
Succes!

| RiZeRy a răspuns:

Salut,Exact cum spune Onu trebuie sa-i urmezi pasii.Merit funda?

| Didishorr a răspuns:

Buna.
Toate sunt importante, dar cel mai mult cred ca se iau in considerare raspunsurile. Pa.