Wiki

Ce poți face dacă ești o victimă a agresiunii sexuale?

Agresiunea sexuală nu este alegerea ta și niciodată nu se î ntâ mplă din vina ta. Victimele agresiunii sexuale au sentimente de vinovăție,... ...continuare

Ce trebuie să faci pentru a preveni agresiunea sexuală?

Iată câ teva idei care te- ar putea ajuta să previi o agresiune sexuală: Stabileşte limite - nimeni nu trebuie să atingă părțile... ...continuare

Cum poți preveni agresiunea sexuală?

Un copil nu este niciodată vinovat pentru abuzul la care este supus, î nsă există câ teva modalități î n care pot fi prevenite ... ...continuare

Tu știi ce este agresiunea sexuală?

Agresiunea sexuală este atunci câ nd un copil este constrâ ns să participe î ntr- un act de natură sexuală. Agresiunea sexuală se... ...continuare

Concurs - Cum să-ţi găseşti vocaţia

Avem un nou concurs - > Cum să- ţi găseşti vocaţia, atelier organizat de prietenii de la Fundația Calea Victoriei Temele cursului sunt: ... ...continuare

Noi cursuri la Fundația Calea Victoriei în luna martie: Mitologie, Artă, Operă, Arhitectură și Dans

Î n luna martie Fundația Calea Victoriei te invită online, pe Zoom, dar și la sediu, î n C.A. Rosetti 47, să descoperi evenimente culturale... ...continuare

Am dat drumul la votarea userului anului 2021

Știm, știm că ne- am lăsat așteptati, î nsă momentul a venit!  Am dat drumul la votare și o puteți face pâ nă pe 28 februarie,... ...continuare

Avem un concurs nou!

Fani Tolkien avem pe aici? Dacă da, atunci concursul asta va merge la suflet! Sper, pe mine chiar m- a atras! Prietenii de la Fundația Calea Victoriei... ...continuare

Hai să descoperi patrimoniul cultural, istoric și muzical al zonei Bărăganului!

Bărăgan Cultural este un proiect cultural multidisciplinar organizat cu ocazia Zilei Culturii Româ ne, care î și propune să ofere publicului... ...continuare

Avem un nou concurs pentru pasionații de programare neurolingvistică și nu numai!

Dacă vrei să î ți î ncepi noul an î n forță, avem pentru tine concursul potrivit. Fundația Calea Victoriei oferă o invitație... ...continuare

A venit timpul, din nou, pentru userul anului!

Dragilor, am tot văzut discuțiile voastre din comunitate legate de noul user al anului. Ne- am lăsat puțin așteptați, dar știți și voi că e... ...continuare

Concertul Extraordinar de Anul Nou 2022 - Călătorie muzicală în Viena din La Belle Epoque

Fundaţia Calea Victoriei și Opera Națională București vă invită vineri, 7 ianuarie 2022, de la ora 18.30, la Concertul Extraordinar de Anul Nou,... ...continuare

Târgul de Crăciun 2021 la Fundația Calea Victoriei – Cadouri şi delicatese culturale -

Fundația Calea Victoriei vă invită sâ mbătă, 11 decembrie, î ntre orele 11:00 și 19:00 la Tâ rgul de Crăciun 2021 – Cadouri... ...continuare

Călătorii virtuale prin intermediul filmelor la Itinerama Travel Film Festival 2021, ediția online

A șaptea ediție Itinerama Travel Film Festival, singurul festival de film de călătorie din sud- estul Europei, vă invită să luați parte la noi... ...continuare

Avem un nou concurs ---> Oferim o invitație la Cursul de comunicare în vânzări: Tehnici şi strategii

Am pregătit un nou concurs pentru voi. Cu ajutorul prietenilor de la Fundația Calea Victoriei oferim o invitație la  Cursul de comunicare î... ...continuare

10 cursuri pentru o toamnă Zen

Fundația Calea Victoriei î ți face î n toamna aceasta o invitație de nerefuzat. Uită de stresul zilnic și de perioada complicată pe care... ...continuare

Avem un nou concurs! Castiga invitatia la Curs de Negociere: Tehnici din diplomaţie şi domeniul comercial

Dacă ești pasionat de domeniul comercial sau vrei să afli mai multe despre cum să fii un bun negociator și un bun diplomat, atunci cursul acesta ... ...continuare

Itinerama Travel Film Festival 2021 continuă în București și Slobozia în week-end-ul 1-3 octombrie

A șaptea ediție Itinerama Travel Film Festival, singurul festival de film de călătorie din sud- estul Europei, vă invită să luați parte la noi... ...continuare

Vești bune de toamnă: Fundația Calea Victoriei lansează cursuri noi

De 14 ani, Fundaţia Calea Victoriei î ți oferă ocazia să- ți manifești talentul î ntr- un mediu non- formal, să- ți dezvolți abilităţi,... ...continuare

Warm-Up ITINERAMA Travel Film Festival: 3 zile, 3 proiecții, 3 destinații

Î n perioada 27 - 29 august, ne facem î ncălzirea pentru cea de- a șaptea ediție Itinerama Travel Film Festival, singurul festival de... ...continuare