| Ion_Geanina_1999 a întrebat:

Acum cinci săptămâni mi-a murit nepoțelul de aproape trei ani. Până acum l-am visat de două ori, că mă jucam cu el, aseară am mai visat că mă duceam la el la mormânt, dar era la altă biserică și totul era diferit, iar apoi visez de fiecare dată că povestesc visul familiei. Ce înseamnă acest lucru? Mi se pare foarte ciudat că povestesc un vis tot în vis, sper să înțelegeți la ce mă refer...

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu este de loc ciudat, pentru ca in vis se poate intampla orice. Visele nu inseamna niciodata ce se intampla pe lumea cealalta, ce ni se va intampla sau orice alt lucru supranatural, caci noi traim intr-o lume naturala, supusa legilor naturii. Visele arata ce ne dorim, ce regretam, de ce ne temem, lucruri carora nu le putem permite accesul in constient dar a caror existenta in subconstient nu poate dispare, si se face simtita in diverse feluri, inclusiv prin vise. In cazul tau, visele astea sunt incercari de a lua la cunostinta pierderea nepotului si sfarsitul lui tragic, caci nici pana acum nu le-ai realizat complet. Imi pare rau, sa stii, de pierderea voastra.

| Ion_Geanina_1999 explică (pentru minrest):

De multe ori am impresia că el e undeva și că trebuie să vină acasă, chiar nu mă pot obișnui cu ideea că nu îl voi mai vedea decât în poze...