| IDK98989823 a întrebat:

Ajutor..Am o prb îmi place f mult de o fata din clasa foarte populara și nu știu cum sa bag cu ea seama din moment ce eu sunt puțin mai retras și nu prea am vb cu ea deloc.Ce as putea face sa par mai atractiv in ochii ei?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu trebuie sa faci nimic ca sa pari atractiv. Poate doar sa fii mai indraznet, sa iesi din zona de confort, sa incerci sa mai schimbi doua sau trei vorbe cu ea, prin pauza.Sunt de parere ca daca e sa fie ceva intre voi, te va remarca. Daca nu, nu.Din moment ce este cea mai populara tind sa cred ca si alti baieti simt exact ca tine.Merita sa duci o astfel de lupta? Eu ma cam indoiesc, dar tu esti liber sa faci cum doresti.Bafta!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu trebuie sa o faci sa te "vadă".A face chestii prostești doar pentru a atrage atenția nu e cea mai buna chestie pe care o poți face.
Faptul că e foarte populara o să fie puțin mai greu de cucerit, mai ales că tu ești mai retras, dar merita sa o inviți la un suc, poate nu e așa figuranta pe cum lasă să sa vezi.